Program evenimente conexe

TIBCO și BIO LIFE & STYLE 2019

Pentru descarcare Program Manifestari Conexe

În cadrul BIO LIFE & STYLE

Pavilionul B1, zona de evenimente

Venusao: Trainer Dana Cristiana

11:00 – 12:00: Seminar și demonstrație de YOGA

Pavilionul B1, stand 234

Arta Gustului: Gabriella Pascaru Bisi

11.00 – Limonada si dulcele sanatos Green Sugar

În cadrul TIBCO

Pavilion B1, stand 126

Ch’artist: Hajnalka Ștefan

11:00 – 12:00: „Amintiri din copilărie” – Vase din lut

În cadrul BIO LIFE & STYLE

Pavilionul B1, zona de evenimente

Pasiune Verde: Psihonutriționist Laura Cecan Presutto

12:00 – 13:00: Parenting alimentar – „Cum sa-i convingem pe copii sa manance sanatos?”

Pavilionul B3, Sala de conferințe Madgearu

Universitatea de Științe Agronomice și Medicină Veterinară

13:00 – 18:00: Workshop “Ecologic pentru sănătatea noastră”

Agendă:
13:00-13:15: Înregistrarea participanților
Expoziție și degustare de produse eco
13:15-13:30: Componente ce stau la baza realizării produsului ecologic,
Andreea Stan, Liliana Bădulescu, Centrul de Cercetare pentru Studiul Calității Produselor Agroalimentare
13:30 – 13:45: Activitatea microbiană a solului – premisa unor recolte sănătoase și hrănitoare
Mihaela Zugravu, Ana Butcaru, Roxana Ciceoi, Florin Stănică, Centrul de Cercetare pentru Studiul Calității Produselor Agroalimentare, Facultatea de Horticultură
13:45 – 14:00: Pomicultura ecologică – de la sortiment la protecția mediului și sănătate umană
Dorin Sumedrea, Mădălina Butac, Florea Alina, Institutul de Cercetare – Dezvoltare pentru Pomicultură Piteşti – Mărăcineni
14:00 – 14:15: Noi posibilități de cultură a unor specii de arbuști fructiferi în sistem ecologic
Adrian Asănică, Facultatea de Horticultură
14:15 – 14:30: Tehnologia de cultură a trandafirilor în sistem ecologic
Claudia Grigoraș, Ana Butcaru, Florin Stănică, Centrul de Cercetare pentru Studiul Calității Produselor Agroalimentare, Facultatea de Horticultură 14:30 – 14.45: Bambusul gigant – cultură ecologică cu posibilităţii industriale şi alimentare multiple
Ricuţa Vasilica Dobrinoiu, Giovanni Bezze, Silvana Mihaela Dănăilă-Guidea, Radiana-Maria Tamba-Berehoiu, Luminița Valerica Vişan, Facultatea de Biotehnologii
14:45 – 15.00: Metode de păstrare a fructelor provenite din pomicultură ecologică Andreea Stan, Mihai Frincu, Mihaela Zugravu, Carmen Constantin, Aurora Dobrin, Violeta Alexandra Ion, Liliana Bădulescu, Centrul de Cercetare pentru Studiul Calității Produselor Agroalimentare
15:00 – 15.15: Comportamentul biochimic al soiului de măr ecologic Rubinola pe perioada păstrării în condiții de atmosferă controlată
Ioana Bezdadea-Cătuneanu, Liliana Bădulescu, Dorel Hoza, Centrul de Cercetare pentru Studiul Calității Produselor Agroalimentare, Facultatea de Horticultură
15:15 – 15:30: Influența bolilor de depozit asupra merelor ecologice și a produselor derivate
Amalia Udriste, Roxana Ciceoi, Centrul de Cercetare pentru Studiul Calității Produselor Agroalimentare
15:30 – 15:45: Pauză de cafea
15:45 – 16:00: Tehnologii de procesare pentru o industrie alimentară sustenabilă Geicu- Mihaela Cristea, Elena Elisabeta Popa, Paul Alexandru Popescu, Amalia Carmen Mitelut, Mona Elena Popa, Mihaela Cristina Draghici, Facultatea de Biotehnologii
16:00 – 16:15: Valorificarea produselor agroalimentare ecologice pentru obținerea de produse naturale cu valoare nutritivă ridicată
Oana Bujor-Nenița, Liliana Bădulescu, Centrul de Cercetare pentru Studiul Calității Produselor Agroalimentare
16:15 – 16:30: Aspecte privind metodele de congelare a fructelor provenite din cultura ecologică
Mariana Singh, Marian Vintilă, Lucian Dumitrescu, Angela Mohora, Institutul de Cercetare si Dezvoltare pentru Industrializarea si Marketingul Produselor Horticole “HORTING”
16:30 – 16:45: Uscător solar mobil pentru plante și fructe – dezvoltare de produs -CTIB-UTBv-USAMV
Ioan Țoțu, Vlad Ioan Țoțu, Cristina Nicolau, Mihai Comsit, Florin Stănică, Universitatea Transilvania din Brașov, Facultatea de Horticultură
16:45 – 17:00: Produse inovative – o alternativă în valorificarea ingredientelor BIO
Nela Dragomir, Carmen Georgeta Nicolae, Facultatea de Ingineria și Gestiunea Producțiilor Animaliere
17:00 – 17:15: Produse cu proprietăți nutraceutice obținute din petale de trandafiri ecologici
Ana Butcaru, Ionela Florea, Marian Velcea, Florin Stănică, Centrul de Cercetare pentru Studiul Calității Produselor Agroalimentare, Facultatea de Horticultură
17:15 – 17:30: Noi materiale biodegradabile utilizate în agricultură și industria alimentară pentru o viață sănătoasă
Elena Elisabeta Popa, Paul Alexandru Popescu, Mihaela Geicu-Cristea, Amalia Carmen Mitelut, Mona Elena Popa, Mihaela Cristina Draghici, Facultatea de Biotehnologii
17:30 – 17:45: Managementul costurilor într-o plantație ecologică
Ion Certan, Ana Butcaru, Florin Stănică, Centrul de Cercetare pentru Studiul Calității Produselor Agroalimentare, Facultatea de Horticultură
17:45 – 18:00: Educația horticolă ecologică la cel mai înalt nivel în USAMV București
Viorica Lagunovschi, Facultatea de Horticultură

Arta Gustului: Gabriella Pascaru Bisi și Dr. stomatolog Cristina Obreja

14:00 – 14:45: Alimentație corectă pentru o dantură sănătoasă

În cadrul TIBCO

Pavilion B1, stand 126

Ch’artist: Hajnalka Ștefan

14:00 – 15:00: „Amintiri din copilărie” – Basorelief

În cadrul BIO LIFE & STYLE

Pavilionul B1, zona de evenimente

Pasiune Verde: Psihonutriționist Laura Cecan Presutto

15:00 – 16:00: Art-terapie – Pictură cu acul de împâslit

Pavilionul B1, stand 234

Arta Gustului: Gabriella Pascaru Bisi

15.30 – Creveti Ocean Fish, Blue Dragon, Vinarte

În cadrul TIBCO

Pavilion B1, stand 126

Ch’artist: Hajnalka Ștefan

16:00 – 17:00: „Amintiri din copilărie” – Ronde – bosse

În cadrul BIO LIFE & STYLE

Pavilionul B1, stand 234

Arta Gustului: Gabriella Pascaru Bisi

15.30 – Tabasco, Mutti

În cadrul BIO LIFE & STYLE

Pavilionul B1, zona de evenimente

Pilates Fit Studio: Trainer Dan Botescu

19:00 – 19:30: Demonstrație de Pilates

În cadrul BIO LIFE & STYLE

Pavilionul B1, zona de evenimente

Adela Talpeș

11:00 – 13:00: “Ne jucam si coloram cu flori presate” – workshop pentru copii

Pavilionul B1, stand 234

Arta Gustului: Gabriella Pascaru Bisi

11.30 – Eisberg

În cadrul TIBCO

Pavilion B1, stand 126

Ch’artist: Hajnalka Ștefan

11:00 – 12:00: „Amintiri din copilărie” – Vase din lut

În cadrul BIO LIFE & STYLE

Pavilionul B1, zona de evenimente

Arta Gustului: Gabriella Pascaru Bisi și Carmen Savu

13:00 – 13:45: „Gluten free cu gust”

Pasiune Verde: Psihonutriționist Laura Cecan Presutto

13:45 – 14:15: Cosmetică naturistă – Frumusețe naturistă pentru tinere mame

În cadrul TIBCO

Pavilion B1, stand 126

Ch’artist: Hajnalka Ștefan

14:00 – 15:00: „Amintiri din copilărie” – Basorelief

În cadrul BIO LIFE & STYLE

Pavilionul B1, stand 243

Pasiune Verde: Psihonutriționist Laura Cecan Presutto

14:15 – 14:45: Artă culinară sănătoasă – Prânz savuros și sănătos în 30 de minute

În cadrul BIO LIFE & STYLE

Pavilionul B1, zona de evenimente

Kangoo Club România: Trupa Sobis (coordonator Sebastian Fetes)

14:30 – 16:00: Demonstrație de Kangoo Jumps pentru copii

Pavilionul B1, stand 234

Arta Gustului: Gabriella Pascaru Bisi

15.00 – Activare caviar Kamchatka cu blinis, Vinarte

În cadrul TIBCO

Pavilion B1, stand 126

Ch’artist: Hajnalka Ștefan

16:00 – 17:00: „Amintiri din copilărie” – Ronde – bosse

În cadrul BIO LIFE & STYLE

Pavilionul B1, zona de evenimente

 Teodora Necula, tehnician nutritionist-fitoterapeut

16:10 – 16:40: Alimentație sănătoasă pentru toată familia

Venusao: Trainer Dana Cristiana

16:50 – 17:50: Seminar și demonstrație de Pilates

Arta Gustului: Gabriella Pascaru Bisi

18:00 – 18:45: La curtea Mariei Sale CoricelliDespre uleiul de masline – degustare ulei extravirgin de măsline cu diferite preparate

Pilates Fit Studio: Trainer Dan Botescu

19:00 – 19:30: Demonstrație de Pilates

În cadrul BIO LIFE & STYLE

Pavilionul B1, stand 234

Arta Gustului: Gabriella Pascaru Bisi

10.30 – Ocean Fish somon, butterfish aperitive gourmet, Eisberg, Fresh Fruits, Coricelli

În cadrul TIBCO

Pavilion B1, stand 126

Ch’artist: Hajnalka Ștefan

11:00 – 12:00: „Amintiri din copilărie” – Vase din lut

În cadrul BIO LIFE & STYLE

Pavilionul B1, zona de evenimente

ACS Pawatora

11:30 – 12:00: Demonstrație de tehnici de Karate pentru copii

Luviane Atelier de Parfumerie: Iulia-Victoria Neagoe – Artizan parfumier

12:00 – 13:30: Aromacologie – Terapie prin parfum și Well Being

Pavilionul B1, stand 234

Arta Gustului: Gabriella Pascaru Bisi și Chef John Menumorut

13:00 – 14:30: Paste fainoase…che amore!

Pavilionul B3, Sala de conferințe Madgearu

Andra Ivanov Practician Reconnective

13:00 – 15:00: Conferinta Metoda Reconnective Healing

Tombolă: „participarea gratuită la cursul online de Nivel I (Portalul) oferit de The Reconnection L.L.C, în valoare de 270 de dolari.

Pavilionul B1, zona de evenimente

Pasiune Verde: Psihonutriționist Laura Cecan Presutto

13:30 – 14:00: Smart-parenting – Copilărie toxică vs. Copilărie sănătoasă

În cadrul TIBCO

Pavilion B1, stand 126

Ch’artist: Hajnalka Ștefan

14:00 – 15:00: „Amintiri din copilărie” – Basorelief

În cadrul BIO LIFE & STYLE

Pavilionul B1, stand 234

Arta Gustului: Gabriella Pascaru Bisi

15.00 – Calvo

În cadrul BIO LIFE & STYLE

Pavilionul B1, zona de evenimente

Pilates Fit Studio: Trainer Dan Botescu

14:00 – 14:30: Demonstrație de Pilates

Pasiune Verde: Psihonutriționist Laura Cecan Presutto

15:00 – 15:30: Aromoterapie pentru toți – Casă toxică sau casă vie ? – aromo-sănătate pentru familie

Venusao: Trainer Dana Cristiana

16:50 – 17:50: Seminar și demonstrație de Pilates

Asociația Rafel Ro Reiki
16:30 – 17:00: Reiki pentru mame și copii

În cadrul TIBCO

Pavilion B1, stand 126

Ch’artist: Hajnalka Ștefan

16:00 – 17:00: „Amintiri din copilărie” – Ronde – bosse

În cadrul BIO LIFE & STYLE

Pavilionul B1, stand 234

Arta Gustului: Gabriella Pascaru Bisi

17.00 – Ardo & YO

În cadrul TIBCO

Pavilionul B1, zona de evenimente

Asociația Young Goldfish: Psiholog Miruna Baginean

17:00 – 17:30: Conferință „Cum să prevenim consumul de tutun și alcool?”

Asociația Young Goldfish: Elevii Școlii Speciale pentru Deficienți de Vedere

17:30 – 18:30: Moment artistic

În cadrul BIO LIFE & STYLE

Pavilionul B1, zona de evenimente

Kangoo Club România: Master Class (coordonator Iulia Cordea)

18:30 – 20:00: Demonstrație de Kangoo Jumps pentru adulți

În cadrul TIBCO

Pavilion B1, stand 126

Ch’artist: Hajnalka Ștefan

11:00 – 12:00: „Amintiri din copilărie” – Vase din lut

Pavilionul B1, stand 234

Arta Gustului: Gabriella Pascaru Bisi

10.00 – La Molisana, Vinarte

În cadrul BIO LIFE & STYLE

Pavilionul B1, zona de evenimente

Pasiune Verde: Psihonutriționist Laura Cecan Presutto

11:00 – 12:00: Atelier de cosmetică naturistă – Pune pe piele doar ce poți pune pe limbă

Luviane Atelier de Parfumerie: Iulia-Victoria Neagoe – Artizan parfumier

12:00 – 13:00: Parfumul, o emoție care ne influențează viața

Arta Gustului: Gabriella Pascaru Bisi

13:00 – 14:00: Pane & pomodoro

În cadrul TIBCO

Pavilion B1, stand 126

Ch’artist: Hajnalka Ștefan

14:00 – 15:00: „Amintiri din copilărie” – Basorelief

În cadrul BIO LIFE & STYLE

Pavilionul B1, zona de evenimente

Venusao: Trainer Dana Cristiana

14:30 – 15:30: Seminar și demonstrație de Pilates

În cadrul TIBCO

Pavilion B1, stand 126

Ch’artist: Hajnalka Ștefan

16:00 – 17:00: „Amintiri din copilărie” – Ronde – bosse

În cadrul BIO LIFE & STYLE

Pavilionul B1, zona de evenimente

Pasiune Verde: Psihonutriționist Laura Cecan Presutto

16:00 – 17:00: Artă culinară sănătoasă – Picnic savuros și sănătos

Pilates Fit Studio: Trainer Dan Botescu

17:00 – 17:30: Demonstrație de Pilates

În cadrul TIBCO

Pavilion B1, stand 235

Asociația Young Goldfish: Ateliere de desen pentru copii

În cadrul BIO LIFE & STYLE

Pavilionul B1, stand 222

Pilates Fit Studio: Prelegeri și degustări de apă alcalină

Pavilionul B1, stand 234

Chef John Menumorut: Workshop de Paste Făinoase

*Programul poate suferi modificari

Parteneri Bio Life & Style 2019

Parteneri TIBCO 2019